Agentia Nationala de Mediu a blocat reabilitarea DN 2D Focsani – Tulnici –Ojdula – Tirgu Secuiesc pe motiv ca o specie de broaste si doua de arbusti ar fi afectate de lucrari. Obiectiile au fost depuse de Consiliul Consultativ al Parcului Natural Putna. Din conducerea acestui Parc fac parte oameni din esaloanele 3 si 4 […]
Monitorul de Vrancea: Garda de Mediu a intrat in campanie pentru Basescu
Presedintele Consiliului Judetean Vrancea, Marian Oprisan, a fost amendat cu 160 de mii de lei de catre pedelistii de la Garda de Mediu pentru ca institutia pe care o conduce a avizat amplasarea unui releu GSM pentru un operator de telefonie mobila. Alaturi de seful administratiei judetene a fost amendata intreaga conducere a Consiliului Judetean […]