Societatea de apa-canal Secom din Drobeta-Turnu Severin a obtinut, din surse bugetare si europene, 4,5 milioane de euro pentru executia unei statii de epurare a apelor uzate, a declarat sambata, pentru Agerpres, directorul general Ilie Pisoi.
Potrivit acestuia, respectivul obiectiv de investitii este necesar pentru reducerea poluarii mediului, pana acum deversarea apelor uzate facandu-se direct in Dunare, fara sa fie filtrate, contravenind astfel normelor europene.
”Instalatiile cu care va…
citiţi mai departe