Curentul: Laszlo Borbely – gata de compromis cu „cianuristii“ de la RMGC

Sursa: Green-Report.ro

Desi a fost unul dintre cei mai vocali oponenti ai exploatarii miniere cu ajutorul cianurilor de la Rosia Montana, ministrul Mediului, Laszlo Borbely, pare sa schimbe macazul in aceasta chestiune. Proaspat uns la finele saptamanii trecute in calitate de presedinte al celei de-a 19-a sesiuni a Comisiei ONU pentru Dezvoltare Durabila pentru un mandat de un an, pana in mai 2011, Borbely a declarat cu aceasta ocazie ca recenta rezolutie a PE privind mineritul reprezinta o recomandare si ca…
citiţi mai departe

Articole similare

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.