Premierul Boc îşi doreşte un armistiţiu cu Opoziţia pentru scoaterea României din criză. Pentru aceasta, şeful guvernului contează pe maturitatea şi înţelepciunea adversarilor politici. Emil Boc a făcut această declaraţie aseară, la televiziunea publică. Citește mai departe…